O naší škole

Charakteristika školy a základní údaje o škole

Základní škola a Mateřská škola Loučovice je plně organizovanou školou s devíti postupnými ročníky. Součástí školy je rovněž školní družina, mateřská škola a školní jídelna.

Budova školy a tělocvična jsou umístěny v blízkosti lesa uprostřed zeleně, stranou silničního i jiného ruchu.

V budově školy je dostatečné množství prostor jak pro kmenové učebny jednotlivých tříd, tak pro odborné učebny - fyziky, hudební výchovy, informatiky, biologie a chemie, jazyků, dále laboratoř, dílny, kuchyňka a školní knihovna. Pro školní družinu jsou školou využívány prostory ve třetím patře ZŠ. Tělesná výchova je vyučována v tělocvičně a na víčeúčelovém hřišti s umělým povrchem a hřišti na malou kopanou s umělým povrchem, které jsou situovány v klidové zóně v těsné blízkosti školy. Na obě hřiště mají žáci možný přístup i v době mimo vyučování.

Mateřská škola se školní zahradou a školní jídelna jsou umístěny v samostatné budově.

Škola nemá vlastní prostory pro hromadné setkávání žáků celé školy či většího počtu tříd. Pro většina kulturních akcí,vystoupení žáků, akademií, výstav apod. využívá škola Kulturní dům, který je v majetku zřizovatele.

Naše škola od školního roku 2014/ 2015 poskytuje vzdělání pro žáky s lehkým, středním a těžkým mentálním postižením. Po zániku Základní školy praktické Loučovice jsme tyto žáky převzali a rozšířili jsme naší vzdělávací nabídku o obor "Základní škola speciální".

Od školního roku 2023/2024 máme otevřenou další třídu dle §16 odst. 9 pro žáky s LMP.

dnes, sobota 27. 4. 2024
jasno 17 °C 1 °C