Žákovská konference

Historický pokrok od parního stroje po umělou inteligenci

Dne 30. 11. a 1. 12. proběhla tradiční žákovská konference. Téma tohoto ročníku znělo ,,Historický pokrok od parního stroje po umělou inteligenci“. Žáci 8. a 9. tříd si připravili své projekty na vybraná témata. Každý žák či žákovská skupina měli přiděleného vedoucího z řad učitelů. Úkolem vedoucího práce bylo pomoci vyhledat a zhodnotit zdroje informací, poukázat na případné nedostatky v prezentacích a motivovat k úspěšnému dokončení projektu. Hlavním cílem žáků bylo zhotovit tak kvalitní prezentaci, aby ji nakonec dovedli obhájit před porotou a ostatními spolužáky. A domníváme se, že všem zúčastněným se to v rámci jejich možností velmi důstojně povedlo!

Vyjádření žákyně Elišky Boháčové, 8. třída:

Konference mi ukázala, jak se učitel cítí v hodinách a jak velkou práci musí vykonat, aby nás učivo zaujalo. Jsem ráda, že tento ročník byl zejména určen pro žáky 5. až 9. tříd, protože letošní témata byla velmi náročná a dle mého názoru by je mladší žáci ještě úplně nepochopili.  Na každé prezentaci bylo poznat, kolik času prezentující věnovali své přípravě. Každý rok jsou žáci z konference vystresovaní, ale je to důležitá zkušenost do budoucna“.

Datum vložení: 20. 12. 2023 0:00

dnes, čtvrtek 2. 5. 2024