Runhojič II

Letos dál a výš!

Odvážné motto letošního školního běhu bylo naplněno!
Olda Bažant v roli hlavní hvězdy, sedmá třída s panem učitelem Procházkou jako organizátoři a k tomu plná škola  nadšených běžců. Všichni společně prokázali nejen velkého sportovního ducha, ale hlavně vytvořili skvělou týmovou atmosféru, kdy opravdu každý podporoval každého - a i díky tomu se podařilo překonat loňské rekordy:

Několik všeříkajících statistik:

• 1 okruh školou měří 380 m a běžci na něm musí zvládnout 150 schodů (75 nahoru, 75 dolů)
  • školní štafeta dohromady naběhala 1 011 kol, což odpovídá 384 km a přes 3 100 nastoupaných metrů
  • školní štafetu nakonec vytvořilo celkem 90 žáků a 13 dospělých – každý tedy průměrně naběhal přes 3,5 km

Přesto si nakonec všichni uvědomujeme, že zdolat rekordy nebylo na celé akci vlastně to nejdůležitější. Význam se skrýval především v radosti z pohybu a společném prožitku, což věrně vystihuje název celé akce - ,,Runhojič”.
Teď už zbývá pouze vytyčit smělé cíle na příští rok! Třeba zapojit i rodiče? Kdo ví…

Pokud si chcete blíže prohlédnout atmosféru letošního ročníku školního maratonu, máte možnost podívat se na velké množství fotografií od našich paparazzi z osmé třídy 😉 – na tomto odkazu: https://drive.google.com/drive/folders/1RUHsSyU-3ibrpUlriqIc_PnAE5qnN5IJ?usp=drive_link

Nebo si můžete pustit video – reportáž z dílny sportovce a youtubera Matěje Zahradníka – na jeho youtube kanálu – zde: https://www.youtube.com/watch?v=nulekRNdgkA. Čímž mu za propagaci celé akce velmi děkujeme!

Datum vložení: 15. 12. 2023 0:00