Přijímačky nanečisto

Deváťáci se připravují na svůj velký den.

Neúprosně se blíží termíny pro přijímací zkoušky na střední školy. Jak asi každý postřehl z médií, letos se celé přijímací řízení nese v duchu velkých změn - žáci mohli podat až tři přihlášky a byl spuštěn elektronický systém, přes který se veškerá administrativa přijímacího řízení odehrává. Co se ovšem od loňska nezměnilo, je fakt, že končících deváťáků je hodně - a na některých školách a oborech bude velký přetlak zájemců.

O to důležitější je nic nepodcenit! Snažíme se proto spolu s našimi deváťáky udělat maximum - ať už v podobě volitelného semináře z matematiky a českého jazyka (tedy jakéhosi doučování), nebo v podobě akce Přijímačky nanečisto, kde si mohli žáci vyzkoušet starší verzi přijímačkových testů - včetně časových limitů a všech ostatních podmínek, které je pak v den D čekají.

Věříme, že se nakonec všichni dostanou na školu/obor, který je bude bavit a který jim otevře zajímavou a zajištěnou budoucnost v pracovním životě!

Držme palce...

Datum vložení: 8. 3. 2024 13:24