LEŤME VYSOKO! aneb 3. třída na výpravě do krajského města

Ve středu 29.11.2023 se třetí třída vydala vláčkem zasněženou krajinou na adventní výlet do Českých Budějovic. Program byl bohatý a náročný.

Nejprve jsme navštívili Pohádkové Vánoce Vojtěcha Kubašty v Jihočeském muzeu. Vyfotili jsme se u betlémů v životní velikosti, ale také vymalovali vlastní betlém, zhlédli výstavu rozličných papírových betlémků a pohádkových 3D knížek.

Poté jsme zamířili na výstaviště, kde nás čekala zážitková výstava „Leťme vysoko!“ o lidské touze létat. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli svět létání a fyzikálních zákonů, nahlédli do přírodní laboratoře, vypustili si vlastnoručně vyrobenou raketu a okusili, jaké to je, když nám narostou křídla. Na závěr nás čekal ještě motýlí domeček s živými tropickými motýly a kostýmy na zábavné focení v oblacích.

Výlet jsme zakončili na náměstí mezi stánky adventních trhů. Seznámili jsme se s hudebním nástrojem zvaným „flašinet“ a někteří se i povozili na ruském kole. Po nákupu dárků a dobrot nás čekala už jen cesta domů plná dojmů a dlouhé vyprávění rodičům, co všechno jsme viděli a zažili.

Datum vložení: 29. 11. 2023 0:00