Úprava ceny stravného

Vážení rodiče, vážení strávníci školní jídelny.

Vzhledem k zvyšování cen potravin jsme se dostali do situace, že současná dotace  na  potraviny nestačí pokrýt skutečné náklady. Nechceme snižovat kvalitu obědů a proto jsme se rozhodli zvýšit cenu za odběr stravy a to od  1.1.2022.

Druh strávníka

Původní cena

Nová cena

MŠ – do 6 let (oběd)

20 Kč

22 Kč

MŠ – 7 -10 let(oběd)

26 Kč

MŠ – svačina

7 Kč

8 Kč

ZŠ – 7 – 10 let

26 Kč

ZŠ – 11 – 14 let

ZŠ – 15 a víc let

32 Kč

zaměstnanci, školní důchodci

32 Kč

Žáci školy dle zákona hradí pouze náklady na potraviny. Naštěstí se proto do ceny za odběr stravy nepromítá zvýšení nákladů na přípravu stravy (el. energie, plynu).

Z toho vyplývá, že zvýšení ceny bude věnováno pouze na potraviny a strávníkům se tak v plné míře vrátí. Doufám, že důvody, které vedly ke zvýšení ceny obědů, pochopíte a zachováte školní jídelně svou přízeň.

František Frantál

ředitel ZŠ