ZOH ve škole

ZOH vlajka

V pátek 9. 2. byly slavnostně zahájeny nejen XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském PyeongChangu, ale i naše školní olympijské hry. K úvodnímu ceremoniálu se shromáždily před školou výpravy deseti států s národními vlajkami a symboly, které spolu s početnou skupinou obecenstva pochodovaly pod vedením olympijského vlajkonoše a maskota – bílého tygra Soohoranga na dolní hřiště. Zde zazněla olympijská hymna, zahajovací proslov i slavnostní olympijské přísahy jménem sportovců a rozhodčích. Žáci deváté třídy představili všech 15 olympijských sportovních odvětví a připomněli úspěchy našich sportovců z minulých olympiád. Na závěr proběhla nezbytná štafeta s pochodní, kterou byl zapálen olympijský oheň. Každý z ,,národů“ také přebral od bílého tygra pověřovací listinu k jedné ze sportovních disciplín, kterou bude po celou dobu konání her sledovat a zaznamenávat výsledky a úspěchy našich i ostatních sportovců.

Fotografie ze slavnostního zahájení jsou spolu s ukázkami prací žáků a výzdoby školy dostupné zde: http://zsloucovice.cz/zakladni-skola/zoh-ve-skole-0

V programu školních olympijských her je kromě sledování olympijského dění i několik našich akcí:

28. 2. - středa - Frymburská stopa za účasti loučovické výpravy

5. 3. - 8. 3. - Den zimních sportů na Lipně