Karanténa v mateřské škole od 24.11.2021

KHS vyhlásila karanténu

U jedné pracovnice MŠ bylo potvrzeno onemocnění COVID-19.  Do karantény musí všechny děti a dospělí, kteří s ní byli ve dnech 18. 11. a 19. 11. v rizikovém kontaktu.

Jako rizikový kontakt je každý, kdo byl s pozitivní v kontaktu bez ochrany dýchacích cest. Výjimku z karantény mají očkované osoby (minimálně 14 dní od ukončeného očkování) a osoby, které v posledních 180 dnech prodělaly onemocnění COVID-19. V případě, že se i u nich objeví příznaky COVID – 19, je doporučováno zůstat doma a podrobit se PCR testu. 

Karanténa trvá 14 dní od posledního kontaktu s pozitivní osobou, tj. do 3. 12. 2021. Prosíme rodiče, aby u dětí zajistili odběr na PCR prostřednictvím praktického lékaře dítěte nebo sebetrasováním. Pokud dítě nebude absolvovat PCR test, musí být dodržena 14denní karanténa. V případě, že PCR test bude negativní a dítě nebude mít covidové potíže, praktický lékař dítěte karanténu ukončí, nejdříve však 26. 11. 2021

Všechny osoby v rizikovém kontaktu obdrží SMS s informací setkání s covid pozitivním nemocným a odkazem na sebetrasování. Pokud si neprovedou sebetrasování, zavolá jim pracovník externího call centra a vše o karanténě vysvětlí.