Jak se žilo v dobách rytířů a princezen?

V podzámčí

Dnes 12. 11. jsme se opět po roce vydali do Českého Krumlova. Tentokrát jsme ve zdejších klášterech poznávali, jak se žilo v dobách středověku rytířům a princeznám. Vše jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Největší odvážlivci si zkusili desetikilovou drátěnou košili, všichni si vyzkoušeli rytířské brnění, poznali jsme, jak si princezny oblékaly šaty, jak se tenkrát jedlo, pilo, stolovalo a zatápělo. Ve zdejším sklepení jsme viděli, jak se uchovávaly potraviny v dobách, kdy ještě neexistovaly ledničky. Vše jsme si mohli osahat, napodobit, prostě zažít. Dohromady jsme vytvořili krásné vitrážové okno z barevné soli. Všichni jsme si namíchali čaj z bylinek z klášterní zahrady. Nakonec jsme si ve středověké herně vyzkoušeli hry, které hrály děti v dávných časech. Zahráli jsme si středověké divadlo, stavěli opevnění z kostek, kluci si zašermovali dřevěnými meči.Celou dobu nás provázela krásná princezna, která nám o všem poutavě vyprávěla.

Poté jsme se všichni posilnili a vyrazili do krumlovských uliček. Chtěli jsme se podívat na zámecké medvědy, ale ti už asi spali hlubokým zimním spánkem. 

Jako na každém správném výletě, jsme měli možnost nakoupit si nějaké drobné dárečky a dobroty. Všem se nám výlet moc líbil, hodně jsme se toho dozvěděli a už se těšíme, až vyrazíme někam příště.